Mały salon – mieszkanie dla singla

Mały salon – mieszkanie singla

Nieduże mieszkanie, w tym trochę mały salon z aneksem kuchenny, może być absolutnie wystarczające dla kogoś, kto poprzez częste wyjazdy zagraniczne sam w swoim domu jest gościem. Pracując nie tylko w Polsce, ale także w tej cieplejszej części Europy chciałby mieć więcej światła i słońca w swoim mieszkaniu.

Mieszkanie miało być proste, męskie, nowoczesne i przytulne.

Małe mieszkanie to jednak zwykle duże wyzwania jeśli chodzi o pomieszczenie wszystkich funkcji i potrzeb. To często walka o każdy centymetr, np kilka razy przesuwaliśmy ścianę między sypialnią i łazienką, aby zoptymalizować oba pomieszczenia. Nie ma ani jednych standardowych drzwi, które po otwarciu zajmowałyby miejsce. W całej przestrzeni mieszkania zastosowaliśmy niestandardowo wysokie drzwi przesuwne, chowane w kasetach ściennych,  Drzwi są pokryte lustrami, aby zupełnie wtapiały się w otoczenie. Dzięki temu nawet mały salon, mała łazienka czy sypialnia zyskują na dodatkowej głębi.

Każda przestrzeń ma swoje mocne strony i atuty oraz wady, które czasem można przekuć na zalety. Tutaj mamy po środku duży komin instalacyjny, który w pustej przestrzeni wyglądał na dość przytłaczający. Powiesiliśmy na nim lustro, aby dodało głębi. Komin ostatecznie nawet go lekko poszerzyliśmy, aby z licować część kuchni ze zlewem i zmywarką. Ściana pomiędzy kuchnią a przedpokojem posiada otwór ukryty za białym szkłem, który doświetla malutki przedpokój.

Po środku kuchni stoi piękny okrągły stół marki Ton o trójkątnej oryginalniej podstawie oraz proste ponadczasowe, sztaplowane krzesła.

 

mały salon
mały salon
mały salon
mały salon
mały salon
mały salon
mały salon
mały salon
mała sypialnia
mała sypialnia
mała łazienka
mała łazienka

Na ścianach w salonie i sypialni zastosowaliśmy niezwykle delikatne, włoskie panele frezowane Latho. Panele te są nie tylko dekoracyjne, ale przede wszystkim pełnią funkcję akustyczną.

design by Joanna Alminas

Zobacz również