Art Déco

Art Déco – piękne i lekkie do małych mieszkań

Delikatna, miękka forma stylu Art Déco, stonowane kolory to efekt nie tylko naszych preferencji estetycznych, ale zdecydowanie osobowości inwestorki, której wrażliwość po prostu korespondowała z naszą. Projekt powstawał stopniowo i rozważaliśmy różne pomysły kolorystyczne i formalne. To był Jej pierwszy samodzielnie tworzony dom (dosłownie i metaforycznie) i jego wizja początkowo była dość mglista. Potrzebny był czas do odkrywania tego, co rzeczywiście grało w sercu domowników, tego co ważne. Towarzyszyliśmy.

Salon  ma niecałe 24m2 i musiał pomieścić nie tylko kuchnię, w której się gotuje, ale także jadalnię i strefę wypoczynkową. Staraliśmy się zrobić wszystko, aby mino małego metrażu dać domownikom poczucie przytulności i przestrzeni. Art Déco dało nam elegancję, prostotę i miękkość, które zbudowały fajną atmosferę.

Małe mieszkanie to zwykle duże wyzwanie dla projektantów, aby wykorzystać każdy centymetr i zmaksymalizować miejsce do przechowywania, tak aby nie było go widać. Małe nie małe musi być funkcjonalne, a wieczorem uroczo przytulne i wypełnione różnego rodzaju światłem.  Zastosowaliśmy różnego rodzaju płytkie zabudowy np: za telewizorem jak i za łóżkiem. Na tej w sypialni zastosowaliśmy panele dekoracyjne z firmy Orac. Całość również jest podświetlona i używana wieczorem.

 

art deco
art deco
art deco
art deco
art deco
art deco
art deco

design by  Joanna Alminas

Zobacz również