Proces Pracy

Etap I – Poznanie


Aby projekt był dobrze dopasowany do inwestorów, to w pierwszej kolejności staramy się jak najwięcej dowiedzieć o jakich wnętrzach marzą, w jakiej kolorystyce dobrze się czują, jakie mają przyzwyczajenia, jaki styl życia. Mamy przygotowaną szczegółową ankietę dotyczącą każdego z pomieszczeń. Rozmawiamy nie tylko o przyjemnej części wizualnej, ale i o budżecie planowanym na wyposażenie.

Etap II – Inwentaryzacja


Robimy szczegółowe pomiary pomieszczeń, które będziemy projektować, a także dokumentację zdjęciową, ponieważ znaczenie ma nie tylko układ ścian, ale i widok za oknem. Jeśli inwestycja jest w fazie projektowania lub realizacji to pracujemy na dostarczonej nam dokumentacji projektowej.

Etap III – Projekt funkcjonalny 2D


Na początku analizujemy przestrzeń pod kątem różnych układów mebli na podstawie potrzeb zawartych w ankiecie. Omawiamy na spotkaniu plusy i minusy różnych aranżacji. Nie limitujemy ilości wersji. Staramy się wyczerpać maksymalnie ilość różnych wariantów. Proponujemy również rozwiązania czasem nie zgodne z ankietą, ale mające jakieś mocne uzasadnienie. Zależy nam na głębokim przemyśleniu wygody i optymalizacji wykorzystania przestrzeni.

ETAP IV – Wizualizacje lub Moodboard


Etap na którym konkretyzujemy naszą wizję i dobieramy z oferty rynku konkretne materiały, meble, oświetlenie i wyposażenie każdego z pomieszczeń. Konsultujemy i przyjmujemy jakąś strategię budżetową, ponieważ każdy budżet ma swoje ograniczenia i wspólnie ustalamy priorytety. Przygotowujemy prezentację w postaci wizualizacji 3d lub Moodboardu. Moodboard jest rozwiązaniem tańszym i szybszym, ale wymaga odrobiny wyobraźni. Rozwiązanie najczęściej wybierane przez inwestorów przygotowujących mieszkania i apartamenty pod wynajem.

ETAP V – Projekt wykonawczy


Po zaakceptowaniu wizualizacji przygotowujemy projekt wykonawczy. Na tym etapie również robimy wszelkiego rodzaju szczegółowe kosztorysy mebli na zamówienie a także ofertujemy wyposażenie wnętrz. Wraz z dokumentacją wykonawczą jest dołączona lista zakupowa z dokładną ilością, ceną, miejscem zakupu a także osobą kontaktową, która najsprawniej Państwa obsłuży przy zakupach. Polecamy Państwu również ekipy remontowe o wysokiej kulturze pracy i komunikacji

ETAP VI – Nadzór autorski


Nadzór autorski nad naszymi projektami jest dodatkowym zaangażowaniem z naszej strony i jest rozliczany osobno za godzinę. 

ETAP VII – Zakończenie projektu


To wielka radość i dla nas i dla Państwa. Bardzo się przywiązujemy do naszych inwestycji i niejednokrotnie wzruszamy, że powierzacie nam Państwo coś tak intymnego jak dom. Wiemy, że cały proces tworzenia wnętrz nie jest wolny od stresów i problemów. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby był optymalnie znośny. Wielką radością po przejściu wspólnie tej drogi jest możliwość wypicia wspólnej herbaty w pięknej przestrzeni i zrobienia paru zdjęć.

Ci którzy nam zaufali mówią:

 

Jesteśmy zachwyceni efektem końcowym pracy Państwa Alminas. Fantastyczni ludzie i wyjątkowe projekty. Rzetelnie przygotowana dokumentacja projektowa, doskonała komunikacja, umiejętność uchwycenia czasem trudnych do zdefiniowania wrażeń, jakie pragnie uzyskać zleceniodawca, czyli doskonałe wyczucie potrzeb i oczekiwań. Kolejny wykonany dla nas projekt przez Alminas Architektura Wnętrz i mamy nadzieję nie ostatni. My na pewno pozostaniemy wierni 🙂

Katarzyna Kulik-Fijał

 

To co robi to małżeństwo architektów z wnętrzami to naprawdę EXTRAKLASA! Oglądają, słuchają, rozmawiają i na koniec dostajesz projekt, do którego nie masz już pytań. Podobnie jak Twój przyszły wykonawca. Jak pytał mnie jak ma coś zrobić – zawsze odsyłałem go do dokumentacji, którą dostałem od Ramunasa i Asi. Więcej nie dzwonił.  Po realizacji miałem poczucie, że pieniądze, które zapłaciłem za projekt wnętrza, to najlepiej wydane pieniądze.  Polecam ich. Praca warta zapłaty.

Marek Borkowski

 

Z Państwem Alminas współpracowaliśmy już przy kilku dużych projektach i zawsze byliśmy bardzo zadowoleni nie tylko z wyjątkowego efektu końcowego ale również z profesjonalnej i życzliwej atmosfery podczas realizacji. Państwo Alminas jakoś instynktownie wyczuwali nasze potrzeby i wyobrażenia, wdrażając je następnie w konkret. Ponadto świetnie łączyli estetykę z funkcjonalnością. Dziękujemy!

Fabian Klein

 

Współpracowałam z Państwem Alminas dwukrotnie. Przy aranżacji wnętrz domu jednorodzinnego i mieszkania w bloku. Za każdym razem byliśmy z mężem bardzo zadowoleni.  Państwo Alminas z uwagą słuchają swoich klientów i ich oczekiwań co doskonale przekłada się na ostateczny projekt, który jest kompletny pod każdym względem, zarówno dla inwestora jak i wykonawcy. Zawsze można liczyć na kontakt i poradę w trakcie realizacji inwestycji. Bez wątpienia współpraca z Państwem Alminas daje poczucie komfortu, że projekt jest w najlepszych rękach.

Beata Klepacz

 

Wykonywaliśmy kilka projektów m.in. projekt domu jednorodzinnego, mieszkania pod wynajem. Wszystkie wykonane projekty do dzisiaj cieszą się uznaniem i zawsze słyszymy „wow” gdy ktoś nas odwiedza. Są ponadczasowe, z klasą i odzwierciedlające nas. Serdecznie polecam. Nie znam lepszych architektów:-)

Zuzanna Kasprzak

`

Serdecznie polecam usługi Państwa Alminas. Mieliśmy okazję już dwa razy współpracować, co samo mówi za siebie. Współpraca i przywiązanie do szczegółów na najwyższym poziomie, a otrzymane projekty techniczne są niezwykle dopracowane. Co najważniejsze Państwo potrafią słuchać, co przy tej pracy jest niezwykle ważne. Dziękuje

Mateusz Wójcicki

 

Zawsze na wysokim poziomie ! Zrealizowane wspólnie już kilka projektów. Szczerze polecam.

Mateusz Zwierzyński