Zieleń szmaragdowa we wnętrzu

Zieleń szmaragdowa we wnętrzu

 

Zieleń butelkowa we wnętrzu nadaje mu niezwykłej elegancji i tajemniczości. Z dodatkiem złotego mosiądzu sprawia wrażenie lasu przez który przedzierają się promienie ciepłego, letniego słońca.

Jest to nasza propozycja kolorystyczna do projektu, który powstał w pierwszej wersji jako dość grzeczne, jasne i dość typowe wnętrze utrzymane w bielach,  szarościach i naturalnym drewnie. Oczywiście zawsze w pierwszej kolejności spełniamy założenia przedstawione nam przez inwestorów.

Tym razem jednak zrobiliśmy też wersję w opozycji do pierwotnych założeń. Już nie jeden raz z wnętrz jasnych powstawały ciemne w wyniku głębszego zastanowienia nad tematem. I tym razem poeksperymentowaliśmy. Dobrze jest kiedy dom pozostaje w kontraście do miejsca pracy domowników. Jeśli pracują w jasnych i nudnych przestrzeniach biurowych to odpoczynek, wytchnienie i pewnego rodzaju otulenie znajdą w klimatycznych ciemnych pokojach władnego domu. Oczywiście kiedy ciemny kolor działa na nich otulająco a nie przygnębiająco, a biel wieje pustką. To  jest rozwiązanie tylko dla ludzi o takiej wewnętrznej konstrukcji.

Aby jednak salon nie wydawał się zbyt ciężki, wprowadziliśmy dynamiczne formy skosów widoczne na ścianie w postaci desek ułożonych we wzór chevron jak i lamp oraz krzeseł. Ten dynamizm oznacza pewnego rodzaju ruch i rozwój charakterystyczny dla młodych ludzi. Znając język w jakim mówią formy do naszej podświadomości, wybieramy je adekwatnie do etapu życia naszych inwestorów.

 

 

 

 

 

 

Zobacz również