Prostota i skromność

Prostota i skromność. Projekt domu dla lekarzy

A co jeśli obecna moda na miękkie kształty inspirowana Bauhasem zupełnie nie interesuje przyszłych domowników. A no NIC!  Projekt domu może się tym też nie przejmować.

Miejmy odwagę żyć po swojemu! Nie było łatwo przy obecnym rynku preferującym zaoblenia i zaokrąglenia znaleźć całkowicie proste elementy wyposażenia. Kanapę i fotel inwestorzy zabierają z poprzedniego mieszkania, ale reszta wymagała już szukania. Owo poprzednie mieszkanie też projektowaliśmy, przyznam, że z duszą na ramieniu, ponieważ było tak skromne we wszelkiego rodzaju wnętrzarskie fajerwerki, jak i to jest skromne. Najważniejsze jednak jest to, że rodzina czuła się w nim wyśmienicie. Kiedy ponownie spotkaliśmy się po paru latach, poprosili tylko o jedno, aby jak najwięcej przenieść z poprzedniego mieszkania do nowego, większego. To był dla nas wspaniały komplement, rozjaśniający nasze wieczne wątpliwości, czy dobrze rozumiemy drugiego człowieka!

Lekarze zazwyczaj wybierają białe ściany. Zaznaczają nam to w ankiecie. Biel, czerń i trochę drewna, ale nie za dużo. Całość miała być bardzo prosta, wręcz skromna w wyrazie, ale wcale nie banalna.

design by Joanna Alminas

projekt wnętrz domu

Zobacz również