Nowoczesny salon

   Nowoczesny salon

 

Inspiracją do tego projektu była po raz kolejny natura. Tym razem zaprosiliśmy do salonu spokój lasu w formie niemalże dosłownej ale i przenośnej. Delikatna grafika – murale to najdosłowniejsza forma drzew. Panel za sofą to już zminimalizowana forma pionów z zachwianym rytmem. Gdybym miała opisać las za pomocą samych kresek, pewnie byłyby to właśnie takie gęsto narysowane linie. To las bardzo nie dosłowny, a jednak drewno w rytmicznym pionie ma w sobie echo naszego tematu przewodniego. Krzesła również nie przypadkiem mają formę przypominającą plątaninę gałęzi, a może korzeni…

Nowoczesny salon z kuchnią to prostota formy, ale zależało nam, aby przez jej delikatność i delikatność grafiki drzew, a także przez jasne naturalne kolory był optycznie jak największy, ale też dzięki ciepłej tonacji drewna przytulny. Im bardziej jest naturalne wnętrze tym lepiej się człowiek w nim regeneruje.

Drugim motywem przewodnim jest linia, która nie tylko zaakcentowana jest w meblach, ale i na klatce schodowej  w postaci oświetlenia nocnego.

Naszym celem było stworzenie miejsca pełnego spokoju, głębi i metafor, które można powoli odczytywać kontemplując przestrzeń. Jest to wspaniałe lekarstwo na szybkie, mknące życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również