Dom nowoczesny ciepły naturalny

Dom nowoczesny ciepły naturalny

 

     Wielu z nas marzy o zdrowym ciepłym i naturalnym domu a do tego nowoczesnym ze świeżym designem. Oto nasza wizja takiego wnętrza, gdzie króluje drewno, len, biel i kwiaty.

Czyż te słowa – klucze nie kojarzą Wam się z idyllicznym wiejskim dworkiem, z życiem spokojnym, blisko natury? Ten dom nie jest położony na wsi, a raczej w podmiejskiej miejscowości, takie mamy teraz realia. Nie jest też w żadnej mierze wiejskim dworkiem, ale też żyjemy już w diametralnie innych czasach i z innymi potrzebami. Inwestorom zależało na prostocie i bliskości z naturą, aby lepiej odpoczywać i być bliżej siebie jako rodzina.

We wnętrzu króluje przede wszystkim drewno, choć nie zawsze jest drewnem ze względów praktycznych i użytkowych. Na przykład w kuchni położone są kafle w chevron. Ciemne części ścian pokryte są tapetą ze wzorem lnu, francuskiej marki Caselio

Ponieważ we wnętrzu jest ogrzewanie podłogowe, to położyliśmy dywan z kafli również z fakturą lnu. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie szczególnie pod stołem, gdzie będzie można łatwo usunąć okruchy i ewentualne plamy. Kafle pochodzą z włoskiej fabryki Sant’Agostino. Są tak pięknie wykonane iż  wydaje się, że to prawdziwa tkanina zatopiona w masie gresowej.

Niezwykle wygodne krzesła to efekt pracy twórczej słynnej grupy EOOS dla  Carl Hansen & Søn, zdobywcy już ponad 130 nagród w dziedzinie dizajnu. Piękno, wyrafinowanie a zarazem cudowna naturalność, absolutnie podbiła nasze serca, bo pasowała do naszej koncepcji na dom nowoczesny ciepły naturalny.

 

W części telewizyjnej wykorzystaliśmy wypoczynek jak i stoliki z włoskiej firmy Minotti. Wspaniała jakość, możliwość modułowego zestawiania  elementów narożnika pozwoliła nam stworzyć mebel na którym rodzina  będzie mogła być razem w przeróżnych konfiguracjach.

Meble Minotti wykorzystaliśmy także w małym saloniku, służącym do spotkań bardziej formalnych, skąd drzwi prowadzą do gabinetu – królestwa Pana domu. Na ścianie zaproponowaliśmy przepiękną, wielkoformatową fotografię jednego z najbardziej utytułowanych polskich fotografów – Szymona Brodziaka

 

Zobacz również