Wood

Wood

 

Dom był projektowany na indywidualne zamówienie i rzeczywiście układ przemyślany, funkcjonalny, prawie bez zastrzeżeń. Jedyną większą zmianą było zaproponowanie innego ustawienia narożnika i telewizora w salonie.

Pierwotnie część wypoczynkowa była odwrócona tyłem do dużych okien i stołu i tworzyła wydzieloną część telewizyjną. W praktyce oznaczało to, że relaks na kanapie tyłem do okna, będzie zbyt wielką pokusą, aby włączyć telewizor, zamiast rzeczywiście odpocząć lub spędzić czas z dziećmi. Naszą wewnętrzną misją jest tworzenie nie tylko domów ładnych, ale takich, w których przestrzeń będzie sprzyjała budowaniu relacji. Wszyscy żyjemy w bardzo wymagającym, szybkim świecie, który zbyt często pożera nasze relacje z najbliższymi.

Spójrzmy jeszcze na ten aspekt od strony przestrzeni. Zaproponowany przez nas układ narożnika daje widok na cały pokój a także ogród za oknem powiększając nam bardzo znacznie odczuwalną przestrzeń. Zamykając się na ścianę z telewizorem,  z wielkiego salonu odczulibyśmy tylko przestrzeń między nami a telewizorem, czyli około połowy rzeczywistej kubatury.

Część wypoczynkowa ukrywa szafki oraz półki na przechowywanie, ponieważ w salonie nie ma innych mebli. Biblioteczkę zrobiliśmy niską za narożnikiem. Po książkę czy album z rodzinnymi zdjęciami sięga się niejako w drodze na kanapę. Sam wypoczynek wybraliśmy nie tylko wygodny, ale i ze ściąganym pokrowcem, aby umożliwić wygodne pranie tapicerki, przy małych dzieciach.

Pani domu najlepiej czuje się w białej, czystej kuchni z ramowymi frontami. Przełamaliśmy je dodatkowo częścią fornirowaną, aby dodać więcej ciepła i przytulności, a także nawiązać do drewnianej stolarki okiennej jak i części salonowej.

W sypialni łóżko z jednej strony zaproponowaliśmy dosunięte do ściany. To kwestia zachowania przyzwyczajenia. Nie jest to codzienna sytuacja, ale dla kogoś lubiana, więc podeszliśmy do tego z całym szacunkiem stwarzając maksymalny komfort spania.

Łazienka z kolei to kwintesencja generalnych założeń – czyli jasne ściany z dodatkiem drewnopodobnych płytek ułożonych w jodłę francuską. Okrągłe lustro, wanna,  umywalki emanują kobiecością poprzez opływowość kształtu.  W toalecie natomiast czerń jest bardziej męskim elementem. Strefy wpływów zostały jasno określone, z przymrużeniem oka. 🙂

 

Zobacz również